ویژگی خاص پلو مکزیکی چیه؟ 

یک پلوی خوش آب و رنگ و کمی هم تند و تیز که متاسفانه به خاطر حجم کمش کنار دیس غذا خیلی زود تمام می‌شود و چشم شما تا تمام شدن تمام غذا دنبالش می‌ماند. اتفاقا از آن دست غذاهای سفارشی در منوی غذای رستوران‌ها هم نیست که بتوانید یک بشقاب از آن سفارش بدهید و باید تا فرصت بعدی رستوران رفتن منتظر چشیدن طعم لذیذش بمانید. این پلو در واقع پلوی مخصوص مکزیکی‌هاست و طبق یک قرار نانوشته می‌خواهیم اسم آن را پلو مکزیکی رستورانی (چون فقط در رستوران سرو می‌شود) بگذاریم.

نکات پخت پلو مکزیکی 

  • میزان تندی و فلفل این برنج بستگی به ذائقه شما دارد.
  • برای پخت پلو مکزیکی رستورانی می‌توانید از ذرت، نخود فرنگی و حتی لوبیا سیاه هم استفاده کنید. در این صورت این مواد را به صورت پخته یا کنسرو با برنج دم کنید.
  • می‌توانید همراه با پلو مکزیکی رستورانی مقداری سینه مرغ که از قبل با روغن زیتون، آویشن، جعفری، زعفران و لیموترش تازه مزه‌دار کرده و پخته‌اید سرو کنید.
  • طرز تهیه پلو مکزیکی با مرغ و قارچ هم مرسوم است.

طرز تهیه برنج مکزیکی و کنسرو ماهی تن دودی سیکارو

برای درست کردن برنج مکزیکی و کنسرو ماهی تن دودی سیکارو اول برنج رو نمیپز و با سبزیجات کنسرو شده سیکارو مثل ذرت و نخود فرنگی، مقداری پاپریکای نگینی خرد شده و پوره گوجه فرنگی دم می‌کنیم و بهش فلفل و ادویه هایی مثل تندوری اضافه می‌کنیم تا طعم تند و تیزی بگیره .بعد از برنج داخل رینگ ریخته قالب میزنیم و روی اون کنسرو ماهی تن دودی رو میریزیم .با پاشیدن مقداری سیاهدونه و تخم گشنیز به طعم دلپذیر و ظاهر زیبای غذاتون بیفزایید .

 

مارا در صفحه اینستاگرام سیکارو دنبال کنید.