تاریخچه پیدایش الویه

سالاد الویه یا الیویه (Салат Оливье) که بسیاری آن را به نام سالاد روسی و برخی هنوز با نام الویه می‌ شناسند، امروزه به یک غذای محبوب در سراسر جهان تبدیل گشته است. داستانی که در مورد عطر و طعم این غذا رواج دارد داستانی با رمز و راز است و مشخص نیست آشپزی که این دستور پخت را ابدا کرده فرانسوی، سوئیسی و یا بلژیکی بوده؛ اما در حقیقت گفته می شود این آشپز (لوسیان اولیویه) به زبان فرانسوی صحبت می ‌کرده و یک متخصص در غذاهای فرانسوی بوده است.

دلیل محبوبیت سالاد الویه

دلیل محبوبیت این سالاد و طعم فوق ‌العاده آن این بود که سالاد الیویه از کنار هم قرار گرفتن مواد غذایی منحصر به‌ فرد و البته گران‌ قیمت تهیه می ‌شد که بیشتر در دسترس ثروتمندان بود و در ظروف خاص و زیبا سرو می ‌شد. در میان غذاهای سرد، سالاد الویه یکی ازخوش‌خوراک‌ترین‌هاست، اگر قصد دارید سالاد الویه بخورید، بهتر است نوشابه را حذف و سس مایونز را حساب‌شده و مشخص به این غذا اضافه کنید. با این حال، نکته‌های دیگری هم هستند که هنگام آماده کردن این سالاد (یا به دلیل کالری فراوان آن، به تر است بگوییم غذا) باید به آن‌ها توجه کنید.

مقدار کالری

مواد اولیه الویه تقریباً ۱۷۷۰ کیلوکالری انرژی دارند و اگر این غذا میان ۴ نفر تقسیم شود، هر یک بیش از ۴۴۰ کیلوکالری انرژی دریافت خواهند کرد که این میزان نسبتاً بالاست، بنابراین اگر قصد دارید این غذا را در وعده شام بخورید، بهتر است نصف آن را میل کنید زیرا اگر این سالاد با نان خورده شود، به ازای هر ۳۰ گرم نان ۸۰ کیلوکالری دیگر به میزان انرژی یاد شده اضافه خواهد شد.همراه این غذا این سالاد را می‌توانید با گوجه‌فرنگی تازه و زیتون سرو کنید. نانتان نیز بهتر است از نوع سبوس‌دار باشد. برگ‌های تازه کاهو و حتی بروکلی‌های خرد شده هم می‌توانند همراه این غذا سرو شوند.

فوت کوزه گری تهیه سالاد الویه با کنسرو ماهی تن در روغن زیتون با زیتون سیکارو

  •  برای خوش طعم کردن این سالاد هویج را با کمی شکر یا عسل بخارپز و به صورت نگینی خرد کنید و به سایر محتویات بیفزایید.
  •  برخی افراد به سالاد الویه فلفل دلمه‌ای، ذرت یا کالباس اضافه می‌کنند اما این کار را توصیه نمی‌کنم زیرا نه تنها طعم مناسبی ایجاد نمی‌کند، بلکه غذای به دست آمده دیگر سالاد الویه نخواهد بود.
  • چاشنی و ادویه مناسب این غذا، فلفل سیاه و کمی آب‌لیموی تازه است. آب‌لیمو را فقط باید به اندازه‌ای اضافه کرد که بوی تخم‌مرغ پخته را بپوشاند و سالاد ترش نشود.
  • بهتر است خیارشور‌ها را قبل از افزودن بشویید و بعد نگینی و بسیار ریز خردشان کنید آنگاه آن‌ها را در سبدی بریزید و بگذارید تا کاملاً آبشان گرفته شود. این کار هم باعث می‌شود سالاد آب نیندازد و هم بوی نامناسب و ترشیدگی از غذا به مشام نرسد.مراه این غذا فقط نان آن هم نان‌های سنتی مانند نان بربری یا سنگک را به شما توصیه می‌کنم که البته بهتر است سبوس‌دار باشند.
  • از رنده کردن مواد غذایی مانند هویج یا خیار شور جدا خودداری کنید زیرا این کار باعث می‌شود سالاد الویه آب بیندازد.برای آنکه ماندگاری این غذا افزایش پیدا کند، فقط به میزان مصرف هر وعده به محتویات سالاد سس مایونز اضافه کنید زیرا در غیر این صورت به سرعت فاسد خواهد شد.

و اما نحوه درست کردن سالاد الویه با کنسرو ماهی تن در روغن زیتون با زیتون با محصولات سیکارو

دوتا سیب‌زمینی متوسط رو آبپز کنید ، پوست کنده و پوره کنید . یک عدد هویج و چند خیارشور ( بسته به ذائقه خودتون) ریز رنده شده ، جعفری ساتوری و قدری سس مایونز اضافه کنید. کنسرو ماهی تن در روغن زیتون با زیتون سیکارو را بعد از جوشاندن به مخلوط اضافه و حداقل نیم ساعت در یخچال قرار داده و سرو کنید