امروزه پیدا کردن و انتخاب روغن سالم کار راحتی نیست هم چنین با وجود تبلیغ های گوناگون نمیتونیم تصمیم بگیریم چه روغنی برای پخت و پز و سرخ کردن مناسبت تره و چه روغنی بخریم ؟ غیرتراریخته بخریم ؟ تراریخته بخریم ؟ با ترانس بخریم ؟ بدون ترانس بخریم ؟ از طرفی روغن ها برای کمک به سلامت جسم مخصوصا سلامت قلب نقشی ضروری ایفا میکنند. با گسترش تکنولوژی و صنعتی شدن زندگی ها بیشتر به سراغ غذاهای آماده و کنسروجات میریم و اگه خیالمون بابت سالم بودن روغن بکار رفته داخل آنها راحت و آسوده باشه بدون عذاب وجدان از این محصولات استفاده میکنیم و به آسون تر شدن زندگی ها هم کمک میکنیم.قبل از اینکه بتونیم تصمیم بگیریم چه روغنی را انتخاب کنیم و بدنبال اون چه محصولاتی را انتخاب کنیم که از همین روغن استفاده کرده باشه باید معنا و مفهوم یکسری ویژگی ها را بدونیم. استفاده از روغن آفتابگردان در محصولات سیکارو بی علت نیست.

بیاین با هم یاد بگیریم این اصطلاحاتی که این روزها از تلویزیون میشنویم چی هستن و دست آخر بفهمیم چی خوبه چی بد!

اسید چرب ترانس چیه و چطوری ایجاد میشه؟

در فرآیند تبدیل روغن مایع به جامد اسيد چرب ترانس تشکیل می شود. اسیدهای چرب ترانس جذب اسید های چرب ضروری می شوند و آن ها را در بدن مختل می کنند.

همین توضیح میتونه کافی باشه تا مطمئن بشیم نباید روغنی که میخریم اسید چرب ترانس داشته باشه.

استاندارد میزان اسیدچرب ترانس در روغن ها از سوی دفتر بهبود تغدیه جامعه :

اسيد چرب ترانس در روغن هاي خوراكي تا چه درصد قابل چشم پوشی است ؟

براساس توصيه هاي متخصصين ، روغن هاي خوراكي نبايد حاوي اسيد چرب ترانس باشند و يا اينكه حداكثر مجاز اسيد چرب ترانس در روغن هاي خوراكي  كمتر از 2% تعيين شده است. روغن هاي مايع كه در كشور توليد مي شوند فاقد ترانس هستند. براساس استاندارد هاي تعيين شده در كشورما ، حداكثر ميزان مجاز اسيد چرب ترانس كمتر از 2% است. بنابر اين بايد از روغن هاي مايع استفاده شود.

 

اسید چرب اشباع شده چیست و چه خطرهایی داره؟

اسید های چرب اشباع شده نيز می توانند موجب افزایش کلسترول  بدن بشوند. هم چنین ، با رسوب در رگهای قلب تنگی ،انسداد عروق و بیماری های قلبی عروقی و سکته قلبی را بدنبال دارند.هرچه میزان اسید های چرب اشباع شده کمتر باشد و اسید های چرب اشباع نشده بیشتر این روغن از لحاظ کیفی مناسب تر است. مثال :

اين روغن به دليل داشتن اسيدهاي چرب اشباع كم و غيراشباع فراوان یکی از روغن‌هاي خوراكي مناسب به شمار مي رود. برای استفاده درپخت و پز، محصولات نانوایی، سس های سالاد مناسب می باشد .

تراریخته و غیرتراریخته؟

آیا محصولات تراریخته مضر هستند؟

اختلافات مبنی بر رد یا قبول محصولات تراریخته ( تغییر یافته ژنتیکی ) هنوز وجود دارد یکی از عمده دلایل منع مصرف محصولات تراریخته :

 به استناد اظهارنظر صریح سازمان بهداشت جهانی یکی از دلایل مقاومت انسان نسبت به آنتی‌بیوتیک‌ها، استفاده از محصولات تراریخته است. دلیل این موضوع این است که به محصولات تراریخته ژن مقاومت نسبت به آفات، عوامل میکروبی یا بیماری‌های گیاهی منتقل می‌شود.

باتوجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد چه روغنی خوبه ؟ روغنی که اسید های چرب اشباع شده آن کمتر ، اسیدهای چرب ترانس در آن صفر و غیر تراریخته باشه بهترین نوع روغن و مناسب برای پخت و پز و سالاد است.

در گروه صنعتی سیکارو مفتخریم کلیه محصولات خود را با روغن آفتابگردان بدون ترانس و هم چنین غیرتراریخته تولید کنیم تا سلامتی را برای ایران و ایرانی فراهم نماییم.

مزیت استتفاده از روغن آفتابگردان را در این مقاله بخوانید.