آموزش فروش حضوری

11 تکنیک در فروش مواد غذایی

روش‌های فروش حضوری مواد غذایی چیست؟

در فروش محصولات غذایی نقش برند و بسته‌بندی بسیار مهم است، اگر محصول در بازار شناخته‌شده باشد و به قول معروف در بازار برند باشد، کار فروشنده حضوری آسان‌تر از زمانی است که یک محصول دارای اسم ناشناخته برای مشتری است.

برند سیکارو با سابقه طولانی که در زمینه تولید انواع کنسرو دارد، برند شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شود و این مهم روند فروش را برای نمایندگان فروش سیکارو آسان‌تر کرده است.

اگر شرکتی محصولی را عرضه کند که نسبت به قیمت آن از کیفیت خوبی برخوردار نباشد در خرید بعدی مشتری از خرید محصول خودداری می‌کند که امری بسیار طبیعی است و کیفیت کنسروهای برند سیکارو طبق بازخورد مشتریان، بعد از مصرف محصولات غذایی سیکارو مشخص شد که محصولات، از کیفیت خوبی برخوردار هستند زیرا تمام تمرکز این شرکت از ابتدا تاکنون روی کیفیت محصولات بوده است.

تکنیک‌های جلب اعتماد مشتری برای فروش مواد غذایی

 

 1. گارانتی کردن محصول.
 2. فروش امانی نزد مشتری تا زمان فروش محصول.
 3. دادن نمونه رایگان جهت آزمودن اولیه محصول.
 4. فروش توصیه‌ای، استفاده از فروشنده محلی با توجه به شناخت و اطمینانی که صاحب فروشگاه به فروشنده محلی دارد.
 5. داشتن جایزه به ازای فروش محصول.
 6. استفاده از تبلیغات در محل مشتری و دادن هدایایی تبلیغاتی به همراه فروش محصول.
 7. دادن ابزار تبلیغاتی به جهت نگهداری محصول در فروشگاه مثل دادن نایلون‌های تبلیغاتی، استند و…
 8. تکنیک معرفی محصول : شامل (مزایای آن نسبت به محصول مشابه در بازار از نظر قیمت، بسته‌بندی،‌ حاشیه سود برند و کیفیت، طعم و مزه محصول)
 9. تکنیک دادن نمونه مجانی جهت تست اولیه محصول
 10. تکنیک پیگیری : امکان خرید نکردن مشتری دربار اول از فروشنده مواد غذایی بسیار بالا است. در این زمان گاهی  نه گفتن مشتری به چندین بار می‌رسد، اما در ایران تکنیک پیگیری کردن مؤدبانه می‌تواند راه خوبی برای اینکه محصول خود را در قفسه مشتری جای دهیم باشد.
 11. شناخت رقبا در صنعتی که فعالیت می‌کنید : هرچقدر تسلط بر اطلاعات محصولات غذایی بیشتر باشد، ترغیب سازی مشتری به خرید بهتر انجام می‌شود.

داشتن صداقت کاری و علاقه به کار فروشندگی می‌تواند در ایجاد رابطه صمیمی با مشتری بسیار مؤثر باشد.

داشتن خدمات در نوع سرویس‌دهی و داشتن نظم کاری در تحویل به موقع در صنعت غذایی بسیار مهم است. زیرا مشتری وقتی به رابطه شما اعتماد می‌نماید، فضای فروشگاه خود را در اختیار شما قرار می‌دهد و هر نوع بدقولی از طرف شما در زمان تحویل محصول و سفارش می‌تواند به اتمام رابطه با مشتری منجر شود.

این نکته برای سیکارو بسیار مهم است و تلاش کرده است به این مهم عمل کند.

 

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا