آموزش فروش حضوری

مهارتی در فروش حضوری که از نان شب واجب‌تر است

ارتباط‌گیری از نان شب واجب‌تر

اگر هنوز در ابتدا راه هستید یا حتی از تجربه و سابقه خوبی در فروش حضوری برخوردار هستید این مطلب برای شماست. در واقع مهم نیست که ابتدا راه باشید یا نه، تنها چیزی که مهم است تقویت مهارت ارتباط‌گیری با مشتریان است و این مهارت همیشه باید در حال بهبود باشد.

در حقیقت باید بدانید چگونه با مشتری خود برای فروش محصولات سیکارو ارتباط بگیرید. ارتباط یعنی آموختن راه حل‌های شناسایی، منطق و دلیل، حمله و اعتراف. البته بدیهی است برای کسانی که در ابتدا راه هستند این کار آسان نباشد. شاید تمام کسانی که برای اولین بار به یک قرار فروش حضوری می‌روند، ندانند که چگونه صحبت کنند یا از چه موضوعی شروع کنند.

در ابتدا به این فکر نکنید که در ملاقات اول باید چه چیزی بگویید در واقع اولین کلمات در همان لحظه‌ای که وارد فروشگاه می‌شوید و با مشتری خود ملاقات می‌کنید به ذهن‌تان خطور خواهد کرد اما این دلیل بر آن نیست که دیگر شما مهارت ارتباط خود را تقویت نکنید یا روی جملات و لحن صحبت خود کار نکنید.

با تکرار و تمرین به چیزی که می‌خواهید می‌رسید. تنها راز تبدیل شدن به یک فرشنده حضوری حرفه‌ای، تکرار کردن و تکرار کردن است. که این نیازمند قرارهای ملاقات بسیار است. پیشنهاد می‌کنم مطلبی که درباره قانون میانگین‌ها و نسبت‌ها در وبلاگ سیکارو نوشته شده است را حتما بخوانید این مطلب یکی از مهم‌ترین تفکراتی است که هر فروشنده حضوری باید بداند.

قانون میانگین‌ها و نسبت‌ها

ممکن است در ابتدا راه، پس از آنکه ملاقات تمام شود احساس خوش‌آیندی نداشته باشید که این کاملا طبیعی است اما همانطور که گفتیم رمز موفقیت تکرار است.

اگر آن کار را تکرار نکنید و به خانه بروید، اصلا انتظار نداشته باشید که اوضاع‌تان خوب شود. اما رازی که همه فروشندگان موفق دارند فقط تمرین و تکرار از طریق ملاقات زیاد با مشتری‌های زیاد است.

همیشه اولین قدم در هرکاری سخت‌ترین قدم است اما پس گذشت زمان اگر علاقه داشته باشید احساس می‌کنید که اصلا برای همین‌کار ساخته شده‌اید.

پس ارتباط را یاد بگیرید. بدین معنی که چگونه بر مردم از طریق کلام تأثیر بگذارید. این بزرگ‌ترین هنر در جهان برای آموختن است: چگونگی تاثیرگذاری بر مردم به وسیله کلام.

سخن پایانی

در ایجاد رابطه به وسیله زبان، تنبلی و اهمال نکنید. اگر یاد بگیرید که از موهبت زبان خود، خردمندانه بهره ببرید، زبان می‌تواند زندگی فوق‌العاده و پر از ثروتی را برای شما ایجاد کند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا